Yurtdışı Eğitim

NEDEN İNGİLTERE?

 

Vize almak kolay İngiltere vizesi almak sanılanın aksine oldukça kolaydır. İngiltere dil eğitim politikası gereği 2010 ve 2011 yıllarında yeni uygulamalar yürürlüğe koymuştur. Bu uygulamalarla İngilere’ye eğitim amacının dışında farklı niyetlerle gelmek isteyenler engellenmeye çalışılmıştır.Bunun dışında gerekli evraklar dosyasında olan öğrenciler kolaylıkla vize alabilmektedir.

Türkiye’ye yakınlık Ana dili İngilizce olan ve İngilizce öğrenebileceğiniz ülkelerden olan Avustralya, ABD gibi ülkeler arasında Türkiye’ye en yakın ülke İngiltere’dir. İstanbul – Londra uçuş 3,5 saattir. Mesafenin az olması uçak bileti fiyatlarının da diğer ülkelere göre çok daha ucuz olmasını sağlar. Bu durumun faydası genelde bu ülkeye geldikten sonra daha iyi anlaşılır. Özellikle üç ay ve üzeri eğitime gelecekler zaman zaman memlektelerine gitme durumunda kalırlar. Bilet fiyatlarının uygunluğu bu noktada önemli hale gelir. Londra-İstanbul arası bazı firmaların sene içerisinde gidiş dönüş biletleri 40-50 pound’a kadar düşmektedir.Hafta sonları Cuma akşam İstanbula gidip, Pazar akşam Londra dönebilirsiniz.

Kültürel Çeşitlilik Ülke genelinde birçok milletten insan yaşamaktadır. Bu çeşitlilik İngilizlerin yabancı kültürlere alışık olmasını sağlamıştır. Bu yüzden İngiltere’ye gelen yabancılar, yabancı olmalarından dolayı herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmazlar.

Bununla birlikte burada birçok kültürü birarada görme, onlar hakkında bilgi edinme ve çeşitli milletlerden arkadaş edinme imkanı vardır. Ana dil İngilizce İngiltere’de eğitim aldığınızda halkının ana dilinin İngilizce olmasının büyük faydasını göreceksiniz. Özellikle İngiliz İngilizcesi (British English) ve İngiliz aksanı ile öğrenmek size çok faydalı olacak.