Çocuklar İçin

Young Learners (5-18 yaş arası)

     

    LANGUAGE GARDEN, 5-18 yaş arası çocuk ve gençlerimize ingilizce’yi öğretirken yenilikçi, sıradışı, zorlayıcı, zengin multimedya içerikleri, konuşmaya odaklanmış metodu ile çocukları çok rahat bir öğrenme ortamına hazırlar.

     Özel hazırlanmış ders kitapları, resim kartları, DVD’leri gibi farklı ama birbirini tamamlayan kombinasyonlardan oluşmaktadır. Bu farklılık çocukların tek düzelikten uzak, onlara en çok eğlenebilecekleri ama en fazla öğrenebilecekleri ortamı hazırlar. Tüm aktivitelerimizi çocukların maksimum derecede eğleneceği ve dili kullanacakları şekilde özenle seçiyoruz. Çocukların yaratıcılığını geliştiren ve maksimum düzeyde dil kullanmalarını sağlayan projeler, dildeki tüm becerilerini geliştiren ve diğer aktivitelere zemin hazırlayan hikayeler, enerjilerini boşaltabilecekleri danslar, sayısız mantık becerilerini geliştirdikleri ve kurallara alışmalarını sağlayan oyunlar; derslerimizin vazgeçilmezleri arasındadır. Çocukları iyi tanıyor, tüm aktiviteleri onların maksimum derecede eğleneceği ve dili kullanacakları şekilde uyguluyoruz.

     Alıştıkları disiplinli sınıf ortamı yerine, kendilerini projeler, hikayeler, film, müzik, oyun gibi rahat ortamlarda buluyorlar. Yaratıcılıklarını, motivasyonlarını ve kendilerine güvenlerini arttıran ve dil becerilerini geliştiren bu doğal ortamlar aynı zamanda onların ileride iş hayatlarında başarılı olmalarının da temellerini atıyor.

    Çocuk programlarımız klasik dil eğitim programlarında olduğu gibi öğrencilerin pasif bir şekilde kitaptan adım adım ilerleyerek değil, öğretmenlerimizin çocukların yaratıcılıklarını ön plana çıkarmayı hedeflediği projeler, hikayeler, oyunlarla aktif olarak rahat ve modern bir ortamda geçiyor. Bu farklı ama birbirini tamamlayan kombinasyonlardan oluşan aktivitelerle alışıla gelmişten uzak bir eğitim sistemiyle çocuklarımıza yeni bir dili gerçek hayatta kullanacakları durumlarla öğretiyoruz.